Gönül Topaloğlu Yurderi`nin açış ,akced, akçed, akbük kültür ve çevre derneĞŸi, akbük, kültür, ve, çevre, derneĞŸi, akbuk"/> Gönül Topaloğlu Yurderi`nin açış ,akced, akçed, akbük kültür ve çevre derneĞŸi, akbük, kültür, ve, çevre, derneĞŸi, akbuk"/> Gönül Topaloğlu Yurderi`nin açış ,akced, akçed, akbük kültür ve çevre derneĞŸi, akbük, kültür, ve, çevre, derneĞŸi, akbuk"/> Gönül Topaloğlu Yurderi`nin açış ,akced, akçed, akbük kültür ve çevre derneĞŸi, akbük, kültür, ve, çevre, derneĞŸi, akbuk"/> Gönül Topaloğlu Yurderi`nin açış ,akced, akçed, akbük kültür ve çevre derneĞŸi, akbük, kültür, ve, çevre, derneĞŸi, akbuk"/> Gönül Topaloğlu Yurderi`nin açış ,akced, akçed, akbük kültür ve çevre derneĞŸi, akbük, kültür, ve, çevre, derneĞŸi, akbuk"/> Gönül Topaloğlu Yurderi`nin açış ,akced, akçed, akbük kültür ve çevre derneĞŸi, akbük, kültür, ve, çevre, derneĞŸi, akbuk"/> Gönül Topaloğlu Yurderi`nin açış ,akced, akçed, akbük kültür ve çevre derneĞŸi, akbük, kültür, ve, çevre, derneĞŸi, akbuk"/>
 
 
NEFESİ TUTKU OLAN KADIN: AFİFE JALE… - Özel Haber

Didim Kitapseverler Kulübü bu ayki kitap değerlendirme etkinliğini 06.12.2019 Cuma günü Apollon Müzik Kültür Sanat Evi’nde gerçekleştirdi.

Bu ayın kitabı Osman Balcıgil`in Türk Tiyatrosu`ndaki ilk kadın oyuncumuz Afife Jale`nin hayatını konu alan "Nefesi Tutku Olan Kadın - Afife Jale" isimli eseriydi.

Gönül Topaloğlu Yurderi`nin açış konuşmasından ve kitabı değerlendirmesinden sonra söz alan diğer katılımcılar da kitabın içeriği hakkındaki görüşlerini dile getirdiler.

 

İLK MÜSLÜMAN-KADIN TİYATRO SANATÇISI

Afife Jale, ilk Müslüman tiyatro oyuncusu olarak tarihe geçmiş bir sanatçıydı. İstanbul`un işgal altında olduğu günlerde ilk kadın tiyatro sanatçısı olabilmenin zorlukları ile göğüs göğse gelen Afife Jale’nin öyküsü, toplumumuzun kültürel geçmişine damgasını vuran bir kilometre taşıydı.

Ertan Yurteri’nin yönettiği Kitap Değerlendirme Etkinliği daha sonra Tevfik Özkorkmaz ve Suat Aksoy’un şiir dinletileriyle ve Apollon Müzik Kültür Sanat Evi sahibi Fırat beyin müzik dinletisi ile sona erdi...

 

 

 

Ad & Soyad
Eposta
Mesaj
İp: 54.144.55.253
Tarih: 30.11.2021
Akbük Mahallesi 1021 Cadde No: 26 (Sahil Yolu Üzeri) Didim - Aydın
www.akceder.com