TOPLANTININ DÜZEYİ OĞUZ ATAY’A YARAŞIR BİR BİÇİMDE OLDUKÇA YOĞUNDU - Özel Haber

Derneğimizin bir kültür etkinliği olarak gündeme getirdiği Akbük Kitap Okuma Topluluğu’nun bu ayki ev-ödevi Oğuz Atay’ın Korkuyu Beklerken adlı öykü kitabıydı.

Akbük sahilindeki Rüya Restoran’da düzenlenen toplantı yeni kitapseverlerin katılımı ile yapıldı. Özellikle Akbük’de iki yıldır yoga dersleri vermeyi sürdüren Aygül Bozacı ve arkadaşlarının toplantıya, öngörülen kitabı okuyarak aktif olarak katılması etkinliğe ayrı bir nitelik kattı.

 

DEĞERLENDİRMELER OLDUKÇA YOĞUNDU

Toplantıda Oğuz Atay’ın kitabında yer alan öyküler teker teker ele alındı. Öykülerin her biri hakkında ayrıntılı, derine inen yorumlar yapıldı. Katılımcıların bir kısmı kitapla ilgili almış bulundukları noktaları okudular ve böylece yaptıkları yorumlara renk kattılar.

 

KATILANLAR:

Bu ayki toplantıya Elif Meral, Bahtiyar Kürklü, Necati Ölçücüoğlu, İsmet Kemal Bülbül, Asude Oker, Dilek Aker, Aygül Bozacı, Asuman Kılıç, Gül Fırat, Güngör Akdeniz, Hüseyin Dağarslan[Yoldaş], Faruk Haksal, Ayşıl Haksal ve AKÇED başkanı Gülru Pere katıldılar…

Daha önce de belirtildiği gibi, Akbük Kitap Okuma Topluluğu’nun etkinliklerine katılabilmek için AKÇED üyesi olmak ya da o ay belirlenmiş olan kitabı okumuş olmak gerekmiyor.

Önemli olan o atmosferin içinde bulunmak, kitap okuma virüsünün kendimize bulaşmasına izin vermek... Çünkü usul değil, içerik önemli.

Bundan sonraki toplantı bir ay sonra [6 NİSAN 2020 PAZARTASİ GÜNÜ SAAT 16`DA...] aynı yerde yapılacak.

Ad & Soyad
Eposta
Mesaj
İp: 3.238.24.209
Tarih: 6.07.2022
Akbük Mahallesi 1021 Cadde No: 26 (Sahil Yolu Üzeri) Didim - Aydın
www.akceder.com