KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİNE İLGİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR - Özel Haber

AKÇED Kitap Okuma Topluluğu’nun Haziran ayı toplantısı nitelikli bir ortamda ve gittikçe artan bir yoğunlukta gerçekleştirildi.

Başlangıcında 4-5 kişilik bir küçük gurupla başlayan toplantılar şimdilerde fiziki olarak 20, internet ortamında ise bir o kadar katılımcının iştiraki ile sürdürülüyor.

Haziran ayının değerlendirme kitabı Jose Saramago’nun Körlük isimli romanıydı.

Kitabın küresel salgın ortamında ele alınması, toplantıya katılanların kimileri tarafından eleştirildi ve kimileri ise bu seçimi çok uygun buldu.

Katılımcılar kitabın içeriği, biçimi, üslubu ve dili üstüne gerçekten derin ve içeriği zengin değerlendirmeler yaptılar.

Yazar ve editör Musa Dinç’in etkinliğe ve yapılan değerlendirmelere katılması toplantıya ayrı bir renk kattı. Musa Dinç, daha sonra AKÇED’in yeni kurulmakta olan kitaplığına 15 adet kitabını imzalayarak hediye edeceğini açıkladı.

 YENİ KİTAP BELİRLENDİ

Toplantının son bölümünde gelecek ay boyunca üzerinde çalışılacak kitabın seçimine geçildi. Ve yapılan öneriler ve oylama sonucunda;

1.- Thomas Catheart&Danel Klein’in PLATON BİR GÜN Kolunda bir Ornitorenkle BARA GİRER… isimli kitabı ayın kitabı olarak seçildi.

2.- ANCAK bu kitabın yanında, yazar Musa Dinç’in ısrarla önerdiği Hint Filozofu Beydeba’nın kaleme aldığı Kelile ve Dimne isimli kitap da değerlendirme içine katıldı…

 

Değerlendirme toplantısı bir ay sonra AKÇED’in sahildeki “Günbatımı” ismindeki Karavan Kafe’de yapılacak.

Ad & Soyad
Eposta
Mesaj
İp: 3.238.24.209
Tarih: 6.07.2022
Akbük Mahallesi 1021 Cadde No: 26 (Sahil Yolu Üzeri) Didim - Aydın
www.akceder.com