SORUNLAR AKÇED’İN MASASININ ÜZERİNE KONDU - Faruk Haksal

Pandemi nedeniyle ertelenen derneğimizin düzenlediği halk toplantıları yeniden başlatıldı.

Geleneksel olarak Çarşamba günleri karavan lokalinde sürdürülen toplantıların ilki geçtiğimiz Çarşamba günü saat 20’de yapıldı.

Ağırlık olarak Akbük’ün çevre ve kültür sorunlarının dile getirildiği toplantıya katılım eski yoğunluğunda olmasa da, bir ilk olması bakımından önemliydi.

Toplantıya katılanlar söz alarak öncelikle Akbük’deki çevresel sorunlar konusundaki sorunları dile getirdiler. Dile getirilen sorunlar AKÇED tarafından not alındı ve gerekli çözüm mercilerine ulaştırılmak amacıyla tasnif edildi.

YENİ ÜYE KATILIMI ÇAĞRISI

Toplantıda ayrıca, AKÇED’e çevre ve kültür duyarlılığı olan yeni ve dinamik kişilerin üye olması konusunda çağrı yapıldı. Dernek başkanı Gülru Pere, üye kayıt formlarının Karavan Lokali büfesine bırakıldığını ve üye olmak isteyen Akbüklülerin bu formları doldurarak kolayca üye olabileceklerini hatırlattı.

GELENEKSEL KAHVALTI ETKİNLİĞİ

Ayrıca, eskiden olduğu gibi her Perşembe günü gerçekleştirilen KAHVALTI ETKİNLİĞİ de gelecek hafta [26 Ağustos 2021] günü saat 10’da Karavan Lokali’nde yapılmasına birlikte karar verildi.

 

Dernek Başkanı Gülru Pere kısaca şu açıklamayı yaptı:

-      Toplantılarımıza yeniden başlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Akbüklünün sorunlarını masanın üzerine koymak, onarı sorgulamak ve çözüm yollarını üretmek derneğimizin temel amacıdır. Çevre ve kültür sorunlarına duyarlı tüm Akbüklüleri derneğimize aktif-üye olarak katılmalarını diliyoruz.

KİTAP OKUMA TOPLULUĞU

Ayrıca Kitap Okuma Topluluğu’na katılmak isteyen arkadaşlarımız da bana 0507/6535876 numaralı telefondan; başkan yardımcısı İsmet Bülbül’e ise, 0533/0279151 numaralı telefondan ulaşabilirler. Ayrıca Karavan Lokalimiz büfesine de bildirim yapabilirler.

Tüm Akbüklülere çağrımızdır.

Ad & Soyad
Eposta
Mesaj
İp: 3.238.24.209
Tarih: 6.07.2022
Akbük Mahallesi 1021 Cadde No: 26 (Sahil Yolu Üzeri) Didim - Aydın
www.akceder.com