AKBÜK İÇİN ÇOK SAYIDA YENİ SU KUYUSU AÇILIYOR - Faruk Haksal

Akbük Kültür ve Çevre Derneği [AKÇED]’nin Didim Belediyesi Akbük temsilciliği ile geçtiğimiz hafta yaptığı müşterek toplantıda sevindirici bilgiler edinildi.

Bu bilgilerin en önemlilerinden birisi ise, özellikle yaz aylarında Akbük’ün yoğunlaşan su sorununun çözümüne getirilen çözüm…

Bilindiği üzere Akbük’de bazı çevrelerce körüklenen kara propagandanın en önemli malzemesi su sorunu. Bu sorun özellikle yaz aylarında yoğunlaşıyor. Bazı yüksek bölgelerde su kesintileri ve çeşmelerden akan suyun gittikçe tuzlanması halkın haklı şikayetlerine konu oluyor.

Su sorunu geçtiğimiz yaz aylarındaki aşırı kuraklılık ve olağan dışı sıcaklıkların sonucunda daha da yoğunlaştı.

Bu konuda Akbük Belediyesi temsilciliği su birimi yetkililerinden aldığımız bilgiyi aynen satırlarımıza aktarıyoruz:

-      Her şeyden önce şunun bilinmesi gerekir ki, Akbük mahallesinin su işlerinde tek yetkili makam Didim Belediyesi değil, Aydın Büyükşehir Belediyesi’dir.

-      Ancak iki belediye birimi arasındaki yakın ilişkiler sonucunda su sorunu daha ayrıntılı bir biçimde ortaya konmuş ve önümüzdeki yaz aylarına yetişecek biçimde bir planlama içine girilmiştir. Büyükşehir Belediyesi, çok sayıda yen kuyu açarak Akbük’deki bu sorunu çözme kararlılığındadır.

-      Akbüklülerin gerçekleri bilmesi ve yalan/yanlış bilgilere itibar etmemesini diliyoruz.

Ad & Soyad
Eposta
Mesaj
İp: 3.238.24.209
Tarih: 6.07.2022
Akbük Mahallesi 1021 Cadde No: 26 (Sahil Yolu Üzeri) Didim - Aydın
www.akceder.com