AKÇED KADIN DAYANIŞMA PLATFORMU KURDU - . .

AKÇED KADIN DAYANIŞMA PLATFORMU KURDU

Akbük Kültür ve Çevre Derneği’nin bir çalışma kolu olarak faaliyet gösterecek olan Platform, her Çarşamba günü sabah kahvaltısında buluşarak çalışmalarını sürdürüyor.

 

Akbük Kültür ve Çevre Derneği (AKÇED) bir ilke daha imza attı ve Dernek bünyesinde derneğin çalışma kolu biçiminde faaliyet gösterecek bir “Kadınlar-Arası Dayanışma Platformu” oluşturdu.

AKÇED’in bu yeni çalışma kolunun başlıca amaçlarını, Dernek Başkanı Ferda Kılıç şöyle özetledi:

- Akbüklü kadınlar arasında birlik, beraberlik, komşuluk dostluk ilişkilerini geliştirmek ve teorik bilgi alışverişini hayata geçirerek uygulama alanında verimli ve üretken bir birliktelik sağlamak… Ayrıca, toplantılara katılabilmek için AKÇED üyesi olmak da gerekmiyor. Tüm kadınlarımızı bu etkinliğimize katılmaya çağırıyoruz.

Çalışmalar, AKÇED başkanı Ferda Kılıç ve dernek üyelerinden Gül Bahar ve Gülru Pere tarafından yürütülüyor.

 

GELECEK HAFTANIN KONUSU İLK YARDIM TEKNİKLERİ

Geçtiğimiz Salı AKÇED’in yazlık lokali olarak kullanılan Migros arkasındaki Karavan-Kafe’de sabah kahvaltısı düzenleyerek gerçekleştiren Kadın Platformu katılımcıları, önümüzdeki süreçte hayata geçirecekleri etkinlikleri kararlaştırdılar.

Çarşamba günleri aynı yerde toplanacak olan Platform katılımcıları, her hafta bir üyenin değişik konularda bilgilendirme sunumu yapması konusunda karar alındı. Gelecek haftanın konusu ise, ilk yardım teknikleri…

 Kahvaltı öncesinde dans hocası Nuran Zinnel nefes alma teknikleri hakkında uygulamalı bilgiler verdi. Daha sonra Kanun çalarak çeşitli ezgileri seslendirdi.

Ad & Soyad
Eposta
Mesaj
İp: 54.161.49.216
Tarih: 22.8.2018
Akbük Web DesignCumhuriyet Mah. 1. Kordon No: 26 (Sahil Yolu Üzeri) Akbük - Didim - Aydın
www.akceder.com