AKÇED VİDANJÖR SORUNUNA ÇARE ARIYOR - Ferda Kılınç

 

AKÇED Başkanı Ferda Kılıç, Akbük’ün fosseptik sorununu çözmek üzere Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan randevu istedi.

 

Akbük Paket Arıtma Tesisi’nin kapasitesinin özellikle yaz aylarında ihtiyaçlara cevap verememesi büyük sorunları beraberinde getiriyor.

Kapasite tıkanması nedeniyle vidanjörlerin evlerden ve sitelerden çektikleri atık suları doğrudan doğruya doğaya boşaltmak zorunda kalmaları büyük bir çevre sorunu yarattı.

Siteler ve müstakil evler, müracaat ederek bedellerini ödemelerine rağmen vidanjör hizmeti alamamaktan şikayet ediyorlar. Geçtiğimiz hafta sonunda ise, arıtma tesisinin önüne bir vidanjör yan olarak park ederek arıtma tesisine boşaltım yapılmasını engelledi.

Halk sağlığını ciddi olarak tehdit eden ve tehlike yaratan bu sorunu AKÇED masaya getirdi ve sorunun çözümü yönünde Aydın Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu’ndan randevu istedi.

Akbük’de şikâyetlerin en önde gelenlerinde gelen bu sorunun çözümünün artık herşeyden önemli bir yer edindiğini” söyleyen Ferda Kılıç, bu büyük riskin asla görmezden gelinemeyecek boyutlara ulaştığını sözlerine ekledi.

 

NOT: Sitemizin ana sayfasının sol sütununda bulunan “köşe yazıları” bölümünde AKÇED Başkanı Ferda Kılıç’ın yazısını okumanızı öneriyoruz.

Ad & Soyad
Eposta
Mesaj
İp: 54.161.49.216
Tarih: 22.8.2018
Akbük Web DesignCumhuriyet Mah. 1. Kordon No: 26 (Sahil Yolu Üzeri) Akbük - Didim - Aydın
www.akceder.com