ASKİ GENEL MÜDÜRÜ AKBÜKLÜLERİN ŞİKÂYETLERİNİ GÜVEN ORTAMINA DÖNÜŞTÜRDÜ - . .
 Akbük Kültür ve Çevre Derneği [AKÇED]’in davetlisi olarak düzenlenen toplantıya katılan Özcan Korkmaz içinde yaşanan koşulları anlattı, projelerini açıkladı.

 Akbük Kültür ve Çevre Derneği’nin davetlisi olarak geçtiğimiz Çarşamba akşamı düzenlenen toplantıya katılan ASKİ Genel Müdür Özcan Korkmaz öncelikle Akbük halkının şikâyetlerini dinledi.

Dörtyüzü aşkın kalabalık bir dinleyici kitlesinin katıldığı toplantı oldukça canlı bir ortamda geç saatlere kadar sürdü.

Şikâyetler içinde öne çıkan konular; kanalizasyon sorunu, vidanjörlerin çevreye atık su boşaltmaları, fosseptiklerin sızdırmalı oluşunun yarattığı çevre kirliliği, paket arıtma tesisinin yetersizliği ve Didim’in Aydın içinde en pahalı su bedeli ödemesi gibi sorunlardı…

ASKİ Genel Müdürü, büyük bir dikkatle şikâyetleri dinledi; teknik kadrosu ile birlikte notlar aldı. ASKİ’nin elindeki imkânları anlattı. İleriye dönük projelerini açıkladı.

Söz konusu projelerin içinde Akbüklüleri en fazla ilgilendiren konu ise, kanalizasyon alt yapısının tamamlanmasıydı.

 

“KANALİZASYON SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”

Özcan Korkmaz, kanalizasyon meselesinin öncelikli konuları olduğunu kaydetti ve şu anda, bu kanalizasyon şebekesinin Didim Arıtma Tesisi’ne mi bağlanması; yaksa, Akbük’de yeni gerçek bir arıtma tesisinin yapılmasının mı daha doğru olacağı konusunda çalışmalar yaptıklarını anlattı.

Bu çalışmanın bir ay içinde sonuçlanacağını ifade eden ASKİ Genel Müdürü, bu konuda alınacak karar sonrasında ihale aşamasına geçileceğini müjdeledi.

Vidanjör eksikliğinin yeni vidanjör satın alınarak kısmen çözümleneceğini söyleyen Özcan Korkmaz, ama asıl sorun, Akbük Paket Arıtma Tesisi’nin kapasitesinin yetersiz olmasıdır, dedi.

ASKİ Genel Müdür Özcan Korkmaz daha sonra kısaca şunları söyledi:

-      Bizler Aydın’ın sorunları ile yatıp, bu sorunların çözüm yollarının araştırılması ile kalkıyoruz. Hiç durmadan gece gündüz çalışıyoruz. Ben buraya AKÇED’in davetlisi olarak gelirken de, mahallenizin sorunlarını biliyordum. Ancak buraya gelip, sizlerle yüz yüze bu sorunları yaşadım ve etkilendim. Bu sorunları mutlaka çözeceğiz.

 

HALKA GÜVEN AŞILANDI

Daha sonra söz alan ASKİ Genel Müdür Yardımcısı [çevre mühendisi] Hafize Duran yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi ve Akbük halkından sabırlı olmalarını istedi ve kendilerine destek olunmasını beklediklerini söyledi. Arıtma Tesisleri Daire Başkanı Mustafa Önal ise, arıtma tesislerini denetleme yetkilerinin olmadığını, bu yetkinin İl Çevre Müdürlüklerinde olduğunu söyledi.

ASKİ Genel Müdür Özcan Korkmaz’ın içtenlikle yaptığı açıklamalar ve sergilediği inandırıcı tavrı ile Akbük halkı üzerinde olumlu ve güven veren bir etki bıraktı.

Toplantı, Akbük Kültür ve Çevre Derneği [AKÇED] başkanı Ferda Kılıç’ın ASKİ Genel Müdürü ve çalışma arkadaşlarına teşekkürü sonrasında sona erdi.

 

 

Ad & Soyad
Eposta
Mesaj
İp: 54.161.49.216
Tarih: 22.8.2018
Akbük Web DesignCumhuriyet Mah. 1. Kordon No: 26 (Sahil Yolu Üzeri) Akbük - Didim - Aydın
www.akceder.com