BAZ İSTASYONLARINA KARŞI SÜRDÜRÜLEN HUKUK MÜCADELESİNE DİÇEP DE KATILDI - . .
Akbük Kültür ve Çevre Derneği [AKÇED]’in başlattığı mücadele, baz istasyonlarının sağlığa uygun hale getirilmesi amacını taşıyor

 

Akbük Deringör Sitesi Yöneticiliği’nin davacı olması ile başlatılan hukuk mücadelesi Didim Çevre Platformu`nun omuz vermesi ile yeni bir alana taşındı.

 

“BAZ İSTASYONLARINA KARŞI DEĞİLİZ”

Davanın hukuki sorumluluğunu üstlenen Av. Faruk Haksal ise şu kısa açıklamayı yaptı:

-   Biz baz istasyonlarına karşı değiliz. Hepimiz cep telefonu kullanıyoruz. Bu gelişme çağdaş bir teknolojik gelişmedir. Ancak bu teknolojinin halk sağlığına zarar vermeyecek bir düzeyde kullanılması gerekir. Biz en az Batı ülkelerindeki standartların ülkemizde de uygulanmasını talep ediyoruz. Çünkü halk sağlığı bunu gerektirmektedir. Ancak, haklar, biz onlara sahip çıktığımız ölçüde bize ait olurlar. Kendi sağlığını ve çocuklarının geleceğini düşünen her bilinçli yurttaşımızı bu mücadeleye omuz vermeye çağırıyoruz

 

DİÇEP DİDİM HALKINA ÇAĞRI YAPIYOR

Didim Çevre Platformu dönem sözcüsü Türker Ertuncay Didim halkını sürdürülen hukuk mücadelesine katılmaya çağırarak özetle şunları söyledi:

-   Biz halk sağlığını ve çevre değerlerini üst-değer olarak kabul eden demokratik toplum kuruluşlarının platformuyuz. Baz istasyonlarının halk sağlığına uygun limitlerde bir teknoloji ile halka hizmet götürmesini istiyoruz. Bu uğurda bir mücadele başlattık. Açılan davaya müdahil olarak katılmak isteyen ya da bulundukları yerdeki baz istasyonlarına karşı mücadele etme kararlığında olan tüm yurttaşlarımızın bizlere başvurmasını istiyoruz. Telefon numaralarımız şöyledir:

Türker Ertuncay: 533/688 47 45

Ferda Kılıç: 537/263 42 95

 

Ad & Soyad
Eposta
Mesaj
İp: 54.161.49.216
Tarih: 22.8.2018
Akbük Web DesignCumhuriyet Mah. 1. Kordon No: 26 (Sahil Yolu Üzeri) Akbük - Didim - Aydın
www.akceder.com