AKBÜK’DE DEVLET’İN İZNİ İLE ÇAM KATLİAMI - Ferda Kılınç

 

Akbük’ün deniz kıyısına bitişik 16 dönümlük çam korusuna kesim izni verildi…

Geçtiğimiz hafta içinde görevli orman memurunun gözetiminde ve jandarmanın bilgisi dahilinde sürdürülen asırlık çam ağacı katliamı “projesi” başarı ile sonuçlandı

 

Muhabirimizin ısrarlı sorularına rağmen bu ağaç kesiminin ne için yapıldığı, bu alanda ne tür bir inşaat yapılacağı gibi sorular cevapsız kaldı.

Ancak ilan metninden anlaşılacağı üzere bu işin dümeninde olan şirket etrafta projesine katacağı yeni yeri arazileri “kapatmak” hevesinde…

Ancak verilen telefon numarasına cevap veren yok…

 

AKÇED KONUNUN TAKİPÇİLİĞİNİ YAPIYOR

Konunun takipçisi olan Akbük Kültür ve Çevre Derneği yönetim kurulu başkanı Ferda Kılıç bu konuda şu kısa açıklamayı yaptı:

- Tetkik ettik, araştırdık… Bize verilen yanıtlar gerekli izinlerin devlet tarafından verildiği yönünde… Ama şaşmamak elde değil. Akbük’ün en değerli hazinesi bu asırlık çam ağaçları ve deniz… Nasıl oluyor da devlet böyle bir katliamın iznini veriyor. Çevreci insanlar olarak, Akbük’ün çevre değerlerinin yılmaz bekçileri olarak bu gidişe karşı çıkıyoruz. Devlet, bu katliama bizzat izin veriyorsa, bu katliamın uygulandığı alanda kendi ormancılarını nezaretçi olarak görevlendiriyorsa, çevre mücadelesinin daha da derinleştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

 

Ad & Soyad
Eposta
Mesaj
İp: 54.161.49.216
Tarih: 22.8.2018
Akbük Web DesignCumhuriyet Mah. 1. Kordon No: 26 (Sahil Yolu Üzeri) Akbük - Didim - Aydın
www.akceder.com