AKÇED'LE 10 YILININ ÖZETİ 'MUTLUYUM, MUTLUYUM, MUTLUYUM' - Ferda Kılınç

Didim Akbük Çevre ve Kültür Derneği (AKÇED) 10. yılını Akbük Çelebi restoranda kutladı. Çok sayıda Akbüklünün katıldığı yemekli kutlamaya Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ve CHP İlçe Başkanı Gökmen Karataş eşleriyle katıldı. Kutlamaya Didim Çevre Platformu, Didim Meandros Derneği başkanı, Aydın Çevre Platformu, Aydın Tabipler Odası Başkanı Mehmet Aydın, Didim Belediye Meclis üyesi Ali Çağlar, TEMA Aydın temsilciliği, Ziraat Mühendisleri Odası Aydın Şube Balkanı Mahmut Nedim Barış de katıldı.

Kutlamaya katılanlara bir konuşma yapan AKÇED Başkanı Ferda Kılıç  10 yıl önce başlayan mücadelelerinin gönüllülük temelinde yürütüldüğünü ve rant alanı olan Akbük`teki yeşil talanına karşı örgütlendiklerini ve bu yolda ellerinden geleni yaptıklarını söyledi ve destek verenlere teşekkür etti.

10. yıl kutlamasında bu kadar çok insanın olmasından duyduğu sevinci de anlatan Başkan Kılıç şayet bir bu kadar daha büyük bir yer olsaymış oraya da sığmayacakmışız demek ki " dedi.

Ferda Kılıç Derneğin kurulması ve yürütülmesinin tamamen gönüllülük temelinde yürütüldüğünden bahsetti ve derneğin kurulması ve yürütülmesi aşamasında destekleri olduğunu söylediği Avukat Faruk Haksal`ın adını da andı ve Haksal`ı  mikrofona davet etti.

Mikrofona gelen Faruk Haksal konuşmasını üç kelime ile bitireceğini söyledi ve 10. yılın özeti benim için mutluluk, mutluluk, mutluluktur" dedi.  AKÇED Başkanı Ferda Kılıç  Faruk Haksal`a teşekkür etti ve Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay`ın görüşlerini almak istediğini belirtti.

Atabay; AKÇED, DİÇEP, AYÇED  gibi çevreye duyarlı kurumların kendilerinin yaptığı bazı hataları düzelttiklerini dolayısıyla önemlerinin olduğunu belirtti ve Didim`deki yeşile ve doğaya karşı duyarlılıkları için üç çevre inisiyatifine teşekkür etti.

Çevreye duyarlı olmaz isek, Karadeniz`de HES`ler ya da İstanbul`daki gökdelenler gibi garabetlerle uğraşırız" dedi. Zaman zaman çevre inisiyatifleriyle karşı karşıya geldiklerini de belirten Atabay sorunları anlayış çerçevesinde çözüyoruz.  Sosyal Demokrat belediyeler olarak çevreye karşı duyarlılığın bir durum ya da katı bir tutum değil resmi bir zorunluluktan kaynaklanan konularda olduğun belirtti ve şayet çevre ve doğa ile ilgili konularda hassaiyet gösterilecek bir durum varsa çevrecilerin görüşlerine önem verdiklerini belirtti.

Atabay kutlamanın  yapıldığı mahalle olan Akbük`ün en büyük çevre sorunu olan kanalizasyon için ihalenin tamamlandığını "sezon sonunda bir aksaklık olmadığı takdirde Akbük`te kalıcı bir alt yapı hizmeti verileceğini" belirtti ve bu konuda Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu`nun  çok çalıştığını  belirti ve "kendisine teşekkür ederim" dedi. Altyapı  konusu halledildikten sonra "Didim Belediyesi  alanına giren üst yapı hizmetlerinin de en kısa zamanda halledilerek, dünyanın cennet köşelerinden biri olan Akbük`ü Turizm cenneti yapmak istediğini" söyledi.

Başkan Atabay`ın söyledikleri alkışlarla  karşılandı ve ardından Didim Meandros Derneği Başkanı Başak Kamacı kardeş dernek başknaı olarak konuşmaya davet edildi.

Meandros Derneği Başkanı Kamacı, Çevresel duyarlılıkları ile kimi zaman yönetiminde olduğu AKÇED`e  üye olmaktan gurur duyduğunu söyledi ve AKÇED`e bir plaketle destek olmak istediğini belirtti ve verdikleri plaketin saydam  olmasının anlamı olduğunu gönüllü kurumların şeffaf ve arkası görülebilen kurumlar olduğunu  dolayısıyla verdikleri plaketi ve saydam olarak seçtiklerini belirtti.

Kardeş dernek olan AKÇED ile her konuda paylaşımlarda bulundukları belirten Başak Kamacı , Adalet yürüyüşüne katılım sırasında yaptırılan adalet tişörtlerini AKÇED `in eylemlerinde kullanılmak üzere verdiklerini belirtti ve sembolik olarak plaketin yanı sıra adalet tişörtünde kutlamaya katılanların imzasıyla hediye etmek istediklerini  belirtti.

Katılanlara teşekkür eden AKÇED başkanı Ferda Kılıç katılanlara bir kez daha teşekkür ederek iyi eğlenceler diledi.

Ad & Soyad
Eposta
Mesaj
İp: 54.161.49.216
Tarih: 22.8.2018
Akbük Web DesignCumhuriyet Mah. 1. Kordon No: 26 (Sahil Yolu Üzeri) Akbük - Didim - Aydın
www.akceder.com