AKBÜK HALKI SESİNİ YÜKSELTTİ: “ACİLEN SEMT POLİKILİNİĞİ İSTİYORUZ!..” - Ferda Kılınç

Akbük halkı, Akbük Kültür ve Çevre Derneği [AKÇED]’in önderliğinde bir imza kampanyası başlattı. Halkın yoğun ilgisi ile karşılanan kampanyanın imza metni aynen şöyle:

“Biz aşağıda imzası olan kişiler; resmi nüfusu 5.000’iken, yaz aylarında 70.000 kişiye ulaşan Akbük’de, mevcut sağlık ocağı yapılanmasının yetersiz olduğu ve bu durumun halk sağlığı açısından ciddi riskler oluşturduğunun bilincinden hareketle, mevcut Sağlık Ocağı’nın acilen tam teşekküllü “Semt Polikliniği”ne dönüştürülmesini Sağlık Bakanlığı’ndan bekliyor ve saygılarımızla talep ediyoruz.”

 

AKBÜK ÇOK ÖNEMLİ BİR TURİZM BELDESİDİR

Geçtiğimiz Cuma günü Akbük Pazar yerinde başlatılan imza kampanyası bir hafta süre ile devam edecek.

Konu ile ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz AKÇED başkanı Ferda Kılıç kısaca şu bilgiyi verdi:

-    Aslında amacımız kısaca imza metnimizde yer alıyor. Sorun Akbük’e verilen hizmetin resmi nüfus olan kış nüfusu ile sınırlı tutulmuş olmasındadır. Kışın 5.000 kişi olan nüfusun yaz aylarında 70.000 kişiye ulaşmasını devlet umursamamaktadır. Oysa Akbük önemli bir turizm beldesidir.

 

“AMACIMIZ, YETKİLLİLERE GÖREVLERİNİ VE SORUMLULUKLARINI HATIRLATMAKTIR…”

Ferda Kılıç konuşmasını şu önemli cümlelerle sonuçlandırdı ve yetkilileri uyardı:

-    Halkın öncelikli sağlık ihtiyacı acilen ciddiye alınmalıdır. Bu soruna kısa sürede somut bir çözüm getirmemek insan sağlığını umursamamaktır. Bir adım daha atarak şu gerçeği dile getirmeye mecburuz: Bu soruna çözüm getirmeyen yetkililer doğacak ölüm ya da sair sağlık risklerinin birinci derecede sorumluluğunu taşımaktadırlar. İmza kampanyamızın temel amacı yetkililerin bu sorumluluğu farkında olmalarını sağlamaktır… Bizden söylemesi!

 

Ad & Soyad
Eposta
Mesaj
İp: 54.161.49.216
Tarih: 22.8.2018
Akbük Web DesignCumhuriyet Mah. 1. Kordon No: 26 (Sahil Yolu Üzeri) Akbük - Didim - Aydın
www.akceder.com