BÜYÜK ZAFER’İN COŞKUSU AKBÜK’DE TÜM GECEYİ AYDINLATTI - Ferda Kılınç

Akbük Kültür ve Çevre Derneği ve Cumhuriyet Kadınları Derneği Akbük şubesinin birlikte oluşturduğu etkinlik proğramı ile 30 Ağustos Zafer bayramı Akbük’de yoğun bir katılım ve coşku ile kutlandı.

Öncelikle küçük çocuklara Akbük tören alanında Türk bayrağı ve kırmızı-beyaz renkli balonların dağıtılması neşeyi yukarı doğru çeken etkinliklerden birisiydi.

Etkinlik Akbük’de yaşayan İngilizler ve çocukları tarafından da ilgiyle izlendi ve coşkulu bir biçimde alkışlandı.

Büyük Zafer’in coşkusu yine yoğun bir katılımla AKÇED Karavan Kafe’de sürdürüldü. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşu ile başlayan etkinlik, hepbir ağızdan söylenen İstiklal Marşı sonrasında devam etti.

Daha sonra Atatürk’ün sevdiği türküler ve marşlar büyük bir coşku ve katılım ile birlikte söylendi. Ayrıca sürpriz konuk olarak Türk halk müziği sanatçımız Filiz Kılıç’ın seslendirmiş olduğu türküler ve göstermiş olduğu başarılı performans büyük beğeni topladı.

Görüşlerini aldığımız AKÇED başkanı Ferda kılıç ve Cumhuriyet Kadınları derneği Akbük Şubesi başkanı Ayşıl Haksal Bugün özgür birer Türk vatandaşı olarak yaşadığımız bu toprakları, basta TBMM orduları Başkomutan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı kahramanlarına ve Anadolu halkına borçluyuz.

Bu vatanın ve özgürlüğün kolay kazanılmadığı hiçbir zaman akıllardan çıkmamalı ve gelecek kuşaklara mutlaka öğretilmeli, özellikle sanayi kuruluşlarının, şirketlerin, bankaların, sigorta şirketlerinin, madenlerin, toprakların ve bunun gibi değerlerimizin yabancılara (emperyalist ülkelere) satışının arttığı son yıllarda, yurdumuzun ne zorluklarla, özverilerle ve atalarımızın canları pahasına düşman işgalinden kurtulduğunu, sahip olduğumuz özgürlüğün, egemenliğin bağımsızlığımızın,  nasıl kazanıldığı ve bunu nelere borçlu olduğumuzu unutmamalı ve unutturmamalıyız.

Vatanımızın kurtuluşunu hatırlamamız iyi anlamamız ve vatanımıza, bağımsızlığımıza  ve onurumuza sahip çıkmamız gerekmektedir.

Başta Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Vatanımızın bağımsızlığı ve onuru için gözlerini kırpmadan ölüme giden Kurtuluş Savaşı Kahramanlarımızı minnetle anıyoruz ve aziz anıları önünde saygıyla eğiliyoruz açıklamasında bulundular.

Aynı coşku ile geç saatlere kadar süren etkinlik gecenin sunuculuğunu ve proğram akışını sağlayan İsmet Kemal Bübül’ün yönetiminde devam etti.

Ad & Soyad
Eposta
Mesaj
İp: 54.161.49.216
Tarih: 22.8.2018
Akbük Web DesignCumhuriyet Mah. 1. Kordon No: 26 (Sahil Yolu Üzeri) Akbük - Didim - Aydın
www.akceder.com