AKBÜK’E 112 AMBULANS İSTASYONU... - Ferda Kılınç

Geçtiğimiz yaz ayında Akbük  Kültür Çevre Derneği [AKÇED] öncülüğünde başlatılan kampanya’da Akbük’e “Sağlam ve Sağlıklı bir Sağlık Merkezi” yapılması talep edilmişti.

İmza metninde aşıdaki talep dile getiriliyordu:

“Biz aşağıda imzası olan kişiler; resmi nüfusu 5.000’iken, yaz aylarında 70.000 kişiye ulaşan Akbük’de mevcut sağlık ocağı yapılanmasının yetersiz olduğu ve bu durumun halk sağlığı açısından ciddi riskler oluşturduğunun bilincinden hareketle, Sağlık Ocağı’nın acilen tam teşekküllü “Semt Polikliniği”ne dönüştürülmesini Sağlık Bakanlığı’ndan bekliyor ve saygılarımızla talep ediyoruz.”

Toplanan imzalar AKÇED tarafından Aydın İl Çevre Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı’na gönderilmişti. Ancak halen gönderilen imza metinleri ile birlikte yapılan başvuruya ilgili makamlardan bir yanıt alınamamış durumda.

Görüşlerine başvurduğumuz AKÇED başkanı Ferda Kılıç kısaca şu açıklamayı yaptı:

- Akbük yıldızı her geçen gün biraz daha parlayan önemli bir turizm yerleşim birimidir. Kış nüfusu 5.600 iken yaz aylarında 70.000’i aşmaktadır. Bırakınız turizmin gelişmesine katkıda bulunmayı Devlet’in her şeyden önce vatandaşlarının sağlık sorunlarına çözümlenmesine öncelik vermelidir. Akbük’de yaşayan halkın çoğunluğu emekli insanlardan oluşmaktadır. Bu gerçek ise sağlık sorunun önemini daha da artırmaktadır. Sayın yetkililerin bu gerçekleri değerlendirerek arz ettiğimiz meseleye öncelik vermelerini diliyoruz.

İNŞAATLAR 300 GÜNDE TAMAMLANACAK

Akbüklülerin bu talepleri gündemdeki yerini korurken Sağlık Bakanlığı Didim’e yapmayı planladığı 112 Acil Sağlık İstasyonları yatırımı kapsamına Akbük’ü de dahil etti.

23 Kasım günü yapılacak olan ihalede, Kuşadası Davutlar’da  ve Çine’de hizmete girecek olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Toplum Sağlığı Merkezi ve bir Aile Sağlığı Hekimliği  binalarının yapım işi de var.

 

23 Kasım 2017 günü saat 10’da Aydın Sağlık Müdürlüğü’nde da yapılacak olan ihalenin konusu oluşturan ihale sözleşmesi içeriğinde söz konusu inşaatların yapım süresinin 300 gün ile sınırlandığı belirtiliyor.

Ad & Soyad
Eposta
Mesaj
İp: 54.161.49.216
Tarih: 22.8.2018
Akbük Web DesignCumhuriyet Mah. 1. Kordon No: 26 (Sahil Yolu Üzeri) Akbük - Didim - Aydın
www.akceder.com