ASKİ GENEL BAŞKANI MÜJDEYİ VERDİ - Haber Akced

Nihayet Akbüklülerin büyük derdi hukuk çizgisinde son buldu.

Yıllar önce zamanaşımına uğramış su katılım payı alacağını tahsil için vatandaşa gönderilen ödeme emirlerinin tümü iptal edildi.

ASKİ genel müdürü Erdoğan Öztürk, bizzat Akbük’e kadar  gelerek Akbük Kültür ve Çevre Derneği’nin düzenlediği toplantıda halka hitap etti ve su katılım payı ihbarnamelerinin tümünü geçersiz kılındığını açıkladı.

 

OLAYIN GELİŞİMİ

Akbük Kültür ve Çevre Derneği [AKÇED] sorunun çözümü için çok büyük çaba sarf etti. Akbük halkının hukuk mücadelesine öncülük etti. AKÇED başkanı Ferda Kılıç, çok sayıda halk toplantıları oluşturarak söz konusu para talebinin hukuka aykırı olduğunu anlattı. Bu çalışmalar sonucunda bir kısım Akbüklüler Aydın İdare Mahkemelerinde çok sayıda davalar açtılar ve hepsini kazandılar.

Ancak dava açmayanların borçları ASKİ’nin bilgisayar kayıtlarında varlıklarını sürdürüyor ve her geçen gün üstlerine faiz ekleniyordu.

Bu gelişme karşısında artan endişe ve gerginlikleri gidermek amacıyla AKÇED, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’a müracaat etti.

 

DENİZ ATABAY’IN KATKISI

Olay tüm ayrıntıları ile başkanın önüne kondu, hukuka aykırılıklar mahkeme kararları ile desteklenerek yaşanan karmaşanın boyutları ve Akbük halkının rahatsızlıkları anlatıldı.

Bu durumda Başkan’ın önerisi şöyle oldu:

-   Gelin Aydın’a gidelim. Meseleyi ASKİ genel müdürü Erdoğan Öztürk’e birlikte anlatalım. Erdoğan bey bu sorunu çözer…

Deniz Atabay ASKİ genel müdüründen randevu aldı ve birlikte Aydın’a gidildi. Mahkeme kararları Erdoğan Öztürk’ün masasına konuldu. Hukuksal boyut ve Akbük halkının yaşamakta olduğu sıkıntılar anlatıldı.

 

VE ASKİ GENEL MÜDÜRÜ ERDOĞAN ÖZTÜRK…

ASKİ genel müdürü Erdoğan Öztürk soruna el koydu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun da onayını alarak sorunu kökünden çözdü… Ve Akbük’e kadar gelerek Akbüklülere güzel bir yeni yıl armağanı sundu.

AKÇED başkanı Ferda Kılıç bu konuda kısaca şunları söyledi:

-   Sonuç olarak Akbük’e hukuk geri geldi. Biz zamanında çok anlattık, yerel yönetim birimlerini çok ikaz ettik ama bizi dinlemediler. Bugün gelişme sevindiricidir. Akbük halkı bir hukuksuzluktan kurtulmuştur. Bu sonucun oluşturulmasına emek veren, çaba harcayan herkese, Akbük’ün tüm mağdur vatandaşları adına içtenlikle teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun.

 

Ad & Soyad
Eposta
Mesaj
İp: 54.161.49.216
Tarih: 22.8.2018
Akbük Web DesignCumhuriyet Mah. 1. Kordon No: 26 (Sahil Yolu Üzeri) Akbük - Didim - Aydın
www.akceder.com