AKBÜK’DE SİTE VE KOOPERATİF YÖNETİCİLERİ DE İMAR TALANINA “HAYIR” DEDİ - Özel Haber

Didim genelinde imar talanına karşı başlatılan mücadele gelişerek sürüyor.

Didim’de faaliyet gösteren demokratik kitle örgütlerinin bu yönde başlattığı çalışmalar geçtiğimiz hafta sonu Akbük Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıyla devam etti.

Demokratik kitle örgütlerinin oluşturduğu icra komitesinin yaptığı çağrıya çok sayıda site ve kooperatif yöneticisi katıldı.

Türkan Saylan Kültür Merkezi salonunu hınca hınç dolduran yöneticilere sürdürülen imar mücadelesi hakkında bilgi verildi ve destek istendi.

Akbük’de yerleşik site ve kooperatiflerin yaklaşık olarak üçte birine ulaşılabilmesine rağmen toplantıya katılım yoğun oldu.

Toplantıya katılan 53 site ve kooperatif yöneticisi Didimli STK’lar tarafından hazırlanmış bulunan ortak bildiriyi imzalayarak imar talanına karşı sürdürülen mücadeleye destek verdiler.

 

İMAR BARIŞI DA GÜNDEME GELDİ

Toplantının ikinci aşamasında harita mühendisi Saime Özaslan, İmar Barışı konusunda açıklamalar yaptıktan sonra toplantıya katılanların sorularını yanıtladı.

Yapılan açıklamalar çok büyük ilgi gördü ve toplantı sonrasına kadar taştı. Saime Özarslan’ın kendisinden yardım isteyenlerin yapacakları başvurulara pratikte de fiilen yardım edeceğini açıklaması sevinç yarattı.

İcra Komitesi üyelerinin bu konuda yaptıkları açıklama şöyle: “Saime hanım İmar Barışı konusunda tüm sorulara yanıt verdi ama, yine de ondan daha sonra yardım isteyecekler 0536/429 95 97 numaralı telefondan kendisini arayabilirler.”

Ad & Soyad
Eposta
Mesaj
İp: 35.172.233.215
Tarih: 15.8.2020
Akbük Mahallesi 1021 Cadde No: 26 (Sahil Yolu Üzeri) Didim - Aydın
www.akceder.com