DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİNİN AMACI FARKINDALIK YARATMAK - Haber OzelHaber

Akbük Doğa ve Düşünce Derneği ve Akbük Kültür ve Çevre Derneği olarak Didim Belediyesi’nin hafta sonu Altınkum’da düzenlediği deniz temizliği konusundaki etkinliğe katılındı.

Etkinliğe, “İyilik Yap Denize Atma” ismi verilmişti.

ADDD’nin başkanı Gülru Pere’nin önderliğinde katılınan etkinlikte su altı dalgıçları sembolik olarak deniz dibi temizliği yaptı.

Etkinliğin asıl amacı çevresel bir farkındalık yaratmaktı.

Dalgıçların bir saate yakın gerçekleştirdikleri temizlik eylemi sonucunda, deniz dibinden çok sayıda bira şişesi ve otomobil lastikleri ve hatta halı bile çıkarttılar. Diniz dibinden çıkartılan atık miktarı bir kamyonu geçti.

 

DENİZ ATABAY ETKİNLİĞİN AMACINI BELİRTTİ

Belediye Başkanı Deniz Atabay yaptığı konuşmada, “ en büyük yanılgı denizlere atılan şeylerin kaybolduğu konusundaki yanlış inançtır. Çevre bilinci temizlemekten geçmez. Kirletmemek esastır. Bizim amacımız deniz dibini temizlemenin çok ötesinde halkımızdaki farkındalık bilincini geliştirmektir. Belediye olarak bu ve benzeri etkinlikleri sürdüreceğiz. Duyarlı hemşerilerimizi ve çevre derneklerimizi bizi destek olmaya çağırıyoruz.” dedi.

Etkinliğe katılan dernek başkanı Gülru Pere, kültür ve çevre bazlı tüm etkinliklere katılacaklarını ve hatta buna mecbur olduklarını belirtti.

Ad & Soyad
Eposta
Mesaj
İp: 3.238.24.209
Tarih: 6.07.2022
Akbük Mahallesi 1021 Cadde No: 26 (Sahil Yolu Üzeri) Didim - Aydın
www.akceder.com